Program projektu - iTech Woman!

W projekcie weźmie udział 12 uczestniczek. Projekt zakłada ponad 142 godzin warsztatów i szkoleń.  Dodatkowo 50 godzin otwartej pracowni oraz konsultacji podczas których  uczestniczki będą pracowały nad swoimi projektami końcowymi, do ich dyspozycji będą urządzenia i narzędzia dostępne w FabLabie.

Poniżej prezentujemy tematy warsztatów i szkoleń. Start warsztatów zostanie poprzedzony obowiązkowym szkoleniem BHP.

Tworzenie stron i sklepów internetowych

30 godzin

Naucz się jak przygotować hosting oraz zainstalować popularny CMS Joomla! Naucz się konfigurować oraz tworzyć szablony dla stron www. Jak również stworzyć sklep internetowy. 

Modelowanie 3D z obsługą drukarki 3D

16 godzin

Naucz się modelować elementy 3D w popularnym i profesjonalnym oprogramowaniu Fusion 360. Dzięki zdobytej wiedzy będziesz mogła tworzyć projekty, aby następnie móc je wydrukować. 
Poznasz podstawy obsługi drukarek 3D.

Podstawy programowania w języku Python

10  godzin

Rozpocznij przygodę z programowaniem w popularnym
i uniwersalnym języku programowania Python. Poznaj podstawowe zagadnienia oraz narzędzia. Praktycznie 
i prosto! 

Podstawy obsługi komputera i bezpieczeństwa w internecie

15 godzin

Poznaj podstawy obsługi komputera, podstawowych programów biurowych oraz bezpiecznego poruszania się po internecie i mediach społecznościowych.

Projektowanie 2D z obsługą plotera laserowego i CNC

20 godzin

Naucz się projektować elementy 2D pod ploter laserowy z programem Inkscape oraz poznaj oprogramowanie CAM dla Fusion 360, aby przygotować projekty pod plotery CNC. 
Poznaj podstawy obsługi plotera laserowego oraz CNC.

Elementy programowanie elektroniki

20 godzin

Elektronika nie jest taka straszna, z wiedzą o programowaniu w języku Python naucz się programować elektronikę z wykorzystaniem Raspberry Pi oraz gotowych modułów.

Szkolenia miękkie - rozwojowe

20 godzin

Podnieś swoją świadomość i kompetencje miękkie na rynku pracy. Szkolenie będzie się składać z 4 modułów: przygotowanie CV i rozmowa rekrutacyjna, zarządzanie sobą w czasie i motywacja do działania, radzenie sobie ze stresem, komunikacja interpersonalna i asertywność w relacjach zawodowych. 

Prezentacja produktu

8 godzin

Podczas szkolenia dowiesz się jak publicznie prezentować i pokazać z jak najlepszej strony swoje projekty. Przygotujesz zdjęcia studyjne swoich projektów do prezentacji na galę końcową.